Πολύ άνετη πρόκριση στους «32» του Challenge Cup πήρε η γυναικεία ομάδα του Ολυμπιακού, μετά το 3-0 επί της Τιέρκιχ στο Λουξεμβούργο. Όπως και στο πρώτο ματς επί ελληνικού εδάφους, έτσι και στο σημερινό (15/11), η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανέστατη και το συγκρότημα του Μπράνκο Κοβάσεβιτς πήρε την πρόκριση… περπατώντας με συνολικό […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 14/11 15:00 Ποδόσφαιρο: Εργοτέλης – ΠΑΟΚ Kύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων Cosmote Sport 1 16:00 Τένις: Nitto ATP Finals Λονδίνο 19:30 Mπάσκετ: ΠΑΟΚ – Φρίμπουργκ Τσάμπιονς Λιγκ Novasports 2 20:00 Μπάσκετ: Ερυθρός Αστέρας – Μονακό Eurocup Novasports 1 20:00 Ποδόσφαιρο: Ελβετία – Κατάρ Διεθνές φιλικό Cosmote Sport 1 20:45 Σνούκερ: Home Nations Series […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 13/11 16:00 Τένις: Κέβιν Άντερσον – Κέι Νισικόρι Nitto ATP Finals – Λονδίνο Cosmote Sport 6 19:00 Μπάσκετ: Νεπτούνας – Προμηθέας Πατρών Tσάμπιονς Λιγκ Novasports 1 19:00 Μπάσκετ: Νεπτούνας – Προμηθέας Πατρών Τσάμπιονς Λιγκ ΕΡΤ2 19:30 Μπάσκετ: ΑΕΚ – Λιετκαμπέλις Τσάμπιονς Λιγκ Novasports 2 20:00 Βόλεϊ: Φρανκφούρτη – ΠΑΟΚ Tσάμπιονς Λιγκ Cosmote Sport […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 10/11 12:30 Στίβος: Αφή φλόγας Μαραθωνίου ΕΡΤ2 14:00 Ποδόσφαιρο: Βαγιαδολίδ – Έιμπαρ Λα Λίγκα Cosmote Sport 2 14:00 Ποδόσφαιρο: Κολονία – Ντιναμό Δρέσδης Μπουντεσλίγκα Cosmote Sport 7 14:30 Ποδόσφαιρο: Κάρντιφ – Μπράιτον Πρέμιερ Λιγκ Cosmote Sport 1 15:00 Τένις: Τσεχία – ΗΠΑ Fed Cup Cosmote Sport 8 15:00 Ποδόσφαιρο: Βόλος – Απόλλων Καλαμαριάς […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 8/11 15:00 Τένις: Next Gen ATP Finals Cosmote Sport 6 17:50 Ποδόσφαιρο: Αστάνα – Γιάμπλονετς Γιουρόπα Λιγκ – Φάση ομίλων Cosmote Sport 9 17:50 Ποδόσφαιρο: Φενερμπαχτσέ – Άντερλεχτ Γιουρόπα Λιγκ – Φάση ομίλων Cosmote Sport 3 19:45 Ποδόσφαιρο: Γιουρόπα Λιγκ λεπτό προς λεπτό Φάση ομίλων Cosmote Sport 1 19:55 Ποδόσφαιρο: Ακχισαρσπόρ – Σεβίλλη […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 6/11 15:00 Tένις: Next Gen ATP Finals Cosmote Sport 6 19:30 Μπάσκετ: Οπάβα – ΠΑΟΚ Tσάμπιονς Λιγκ Novasports 1 19:45 Ποδόσφαιρο: Τσάμπιονς Λιγκ λεπτό προς λεπτό Φάση ομίλων Cosmote Sport 1 19:55 Ποδόσφαιρο: Ερυθρός Αστέρας – Λίβερπουλ Τσάμπιονς Λιγκ – Φάση ομίλων Cosmote Sport 2 19:55 Ποδόσφαιρο: Μονακό – Μπριζ Τσάμπιονς Λιγκ – […]

Περισσότερα

Τη νίκη με 3-1 σετ πήρε η ανδρική ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ στο Τύρναβο, από την Ακαδημία, στο μικρό τελικό του κυπέλλου της ΕΣΠΕΚΕΛ . Η Βολιώτικη ομάδα πήρε το νικηφόρο αποτέλεσμα απέναντι στην πολύ μαχητική ομάδα του Τυρνάβου και ταυτόχρονα κατέκτησε την τρίτη θέση στο θεσμό του κυπέλλου ΕΣΠΕΚΕΛ. Για την ΑΡΓΩ το συγκεκριμένο παιχνίδι […]

Περισσότερα

Κάνοντας την έκπληξη στην 4η αγωνιστική της Volleyleague ανδρών η νεοφώτιστη Κομοτηνή νίκησε στην έδρα της την ΑΕΚ με 3-1 σετ (25-23, 25-23, 22-25, 25-21) και πανηγύρισε την πρώτη νίκη της στη μεγάλη κατηγορία μετά από 20 χρόνια (επί του ΠΑΟ το 1998). Στα αξιοσημείωτα της αγωνιστικής και η νέα απώλεια βαθμών του Ολυμπιακού που […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 5/11 15:30 Mπάσκετ: Αστάνα – Χίμκι VTB United League Cosmote Sport 7 17:00 Βόλεϊ: Κομοτηνή – ΑΕΚ Α1 Ανδρών ΕΡΤ2 18:00 Μπάσκετ: Προμηθέας Πατρών – Παναθηναϊκός Κύπελλο Ελλάδας – Προημιτελικά ΕΡΤ1 19:00 Mπάσκετ: Φενερμπαχτσέ – Αναντολού Εφές Πρωτάθλημα Τουρκίας Cosmote Sport 7 19:30 Ποδόσφαιρο: Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη Σούπερ Λίγκα Novasports 1 21:30 […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 1/11 15:00 Ποδόσφαιρο: Απόλλων Σμύρνης – Απόλλων Παραλιμνίου Κύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων Cosmote Sport 2 15:00 Ποδόσφαιρο: Κέρκυρα – Ξάνθη Κύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων Cosmote Sport 1 15:00 Eνόργανη γυμναστική: Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ντόχα ΕΡΤ2 17:15 Ποδόσφαιρο: Παναχαϊκή – Ολυμπιακός Κύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων Cosmote Sport 1 18:00 Ποδόσφαιρο: Ροστόφ – […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 31/10 12:00 Τένις: ΑΤΡ Masters Rolex Paris – Αγώνες κυρίως ταμπλό Cosmote Sport 6 15:00 Ποδόσφαιρο: ΑΟΧ-Κισσαμικός – Παναιτωλικός Κύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων Cosmote Sport 2 15:00 Ποδόσφαιρο: Απόλλων Καλαμαριάς (Πόντου) – Πανιώνιος Κύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων Cosmote Sport 3 15:00 Ποδόσφαιρο: Απόλλων Λάρισας – ΑΕΚ Κύπελλο Ελλάδας – Φάση ομίλων […]

Περισσότερα

Με εφαλτήριο τις βάσεις που έβαλε με τη νίκη του στον πρώτο αγώνα στην έδρα του με 3-2, ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει σήμερα την Μπουγιουκσεχίρ (16.00 Cosmote Sport 7) στην Κωνσταντινούπολη, στη ρεβάνς για τον 2ο γύρο στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ ανδρών. Στόχος του ΠΑΟΚ είναι η νίκη με οποιοδήποτε σκορ προκειμένου να σφραγίσει την […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 29/10 17:00 Μπάσκετ: Άρης – Ολυμπιακός Α1 Ανδρών ΕΡΤ2 17:30 Μπάσκετ: Παναθηναϊκός – Ρέθυμνο Α1 Ανδρών Cosmote Sport 4 19:00 Βόλεϊ: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός Α1 Ανδρών ΕΡΤ2 19:00 Ποδόσφαιρο: Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα Σούπερ Λίγκα ΕΡΤ1 19:30 Ποδόσφαιρο: Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης Σούπερ Λίγκα Novasports 2 20:00 Ποδόσφαιρο: ΑΪΚ Στοκχόλμης – Μάλμε Πρωτάθλημα […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 28/10 13:00 Ποδόσφαιρο: Χετάφε – Μπέτις Λα Λίγκα Cosmote Sport 2 13:25 Σνούκερ: Διεθνές Πρωτάθλημα Κίνα Eurosport 2 13:30 Μπάσκετ: Μπαρτσελόνα – Μπανταλόνα Λίγκα Εντέσα Cosmote Sport 4 13:30 Ποδόσφαιρο: Σασουόλο – Μπολόνια Σέριε Α Novasports 1 13:30 Τένις: WTA Tour Σιγκαπούρη – Τελικός Cosmote Sport 9 14:00 Μπάσκετ: Χίμκι – Ούνικς Καζάν […]

Περισσότερα

Στον απόηχο των όσων εκτυλίχθηκαν γύρω από το ντέρμπι μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού διεξάγεται η 3η αγωνιστική της Volley League (η 1η έχει αναβληθεί). Ξεχωρίζουν τα ντέρμπι ΑΕΚ – Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ – Ηρακλής. Το πρόγραμμα Σάββατο 27/10: Ολυμπιακός – ΑΕ Κομοτηνής (15.30), ΠΑΟΚ – Ηρακλής (17.00 – ΕΡΤ3), Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός (18.30). Δευτέρα […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 23/10 14:00 Τένις: ΑΤΡ 500 Erste Bank Open – Αγώνας κυρίως ταμπλό Cosmote Sport 8 15:00 Ποδόσφαιρο: ΑΕΚ – Μπάγερν Μονάχου Youth League – Φάση Ομίλων Cosmote Sport 7 16:00 Τένις: ΑΤΡ 500 Swiss Indoors Basel – Αγώνας κυρίως ταμπλό Cosmote Sport 6 19:45 Μπάσκετ: Χάποελ Χολόν – ΠΑΟΚ Τσάμπιονς Λιγκ Novasports 1 […]

Περισσότερα

Δεν τα κατάφερε η γυναικεία ομάδα βόλει της Νίκης απέναντι στην ομάδα της ΑΕΛ στην πρεμιέρα της Β Εθνικής κατηγορίας. Πολλαπλά λάθη σε καίρια σημεία και των τριών σετ στάθηκαν μοιραία για την ομάδα της Νίκης οδηγώντας τη στην ήττα με 3:0 σετ. Τα σετ: (20:25, 20:25, 20-25). Το ρόστερ της ομάδας: Δόλγυρα, Θεοχάρη, Γκαγκαδέλλη, […]

Περισσότερα

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η γυναικεία ομάδα της Αργούς επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1 σετ του τοπικού ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ , σε αγώνα της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄εθνικής κατηγορίας γυναικών. Οι αθλήτριες της Βολιώτικης ομάδας ξεκίνησαν δυναμικά το πρώτο σετ αλλά κάποια λάθη στην άμυνα και το σέρβις βοήθησαν την αντίπαλη ομάδα να […]

Περισσότερα

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχαν οι νεάνιδες του βόλεϊ της Νίκης στα Τρίκαλα επί του Ασκληπιού. Η ομάδα του Χρήστου Γαλαζουλα δεν τα κατάφερε στο πρώτο σετ το οποίο έχασε με 25-15.Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο του παιχνιδιού καθώς επικράτησε στα επόμενα τρία σετ […]

Περισσότερα

Τηλεοπτικές μεταδόσεις 21/10 13:00 Ποδόσφαιρο: Ράγιο Βαγιεκάνο – Χετάφε Λα Λίγκα Cosmote Sport 2 13:30 Ποδόσφαιρο: Φροζινόνε – Έμπολι Σέριε Α Novasports 1 14:30 Χάντμπολ: Ράιν Νέκαρ – Φούξε Βερολίνου Μπουντεσλίγκα Cosmote Sport 9 14:30 Ποδόσφαιρο: Αμβούργο – Μπόχουμ Μπουντεσλίγκα 2 Cosmote Sport 8 14:45 Σνούκερ: Home Nations Series Τελικός – Κάρντιφ Eurosport 1 15:30 […]

Περισσότερα